Koszulki z filtrem UV.

Słońce jest jednocześnie naszym przyjacielem i wrogiem. Z tego powodu na pewno niejedna osoba ma dylemat czy w upalne dni wychodzić na zewnątrz, czy może ukryć się gdzieś w domu i w ogóle nie wychylać nosa. Inni natomiast działają zupełnie lekkomyślnie w drugą stronę, spędzając długie godziny na słońcu tylko po to, żeby pochwalić się złocistą opalenizną. Należy w tym wszystkim znaleźć złoty środek, bo z jednej strony rzeczywiście nie funkcjonowalibyśmy prawidłowo bez słońca, gdyż jest ono niezbędne do wytwarzania witaminy D3, wzmacnia układ odpornościowy, wyznacza tryb naszego funkcjonowania, działa przeciwdepresyjnie. Z drugiej jednak strony promieniowanie UV może doprowadzić do ogromnego spustoszenia naszego organizmu i nie chodzi tutaj tylko o szybsze starzenie się skóry, czy utratę jej elastyczności, ale o poważne schorzenie jakim jest czerniak. Ten rodzaj nowotworu leczy się bardzo długo i żmudnie. Dlatego, żeby znaleźć złoty środek warto korzystać ze słońca mądrze i przede wszystkim stosować dostępne środki ochrony, takie jak ubrania UV, kremy z filtrem, zostawanie w domu w czasie największej aktywności słońca, picie odpowiedniej ilości wody. Dzięki tym krokom na pewno będziemy bezpiecznie mogli cieszyć się słońcem.

Czym różni się zwykła koszulka od koszulki z filtrem UV?

Latem, kiedy słońce intensywnie świeci i jest bardzo gorąco, chętnie wybieramy luźne, przewiewne ubrania, które nie krępują ruchów i pozwalają skórze oddychać. Dużą część stroju stanowią wtedy koszulki. Nie tylko mężczyźni chętnie je noszą, również kobiety i dzieci, szczególnie, że do wyboru jest wiele fasonów w różnej, bogatej kolorystyce. Warto widzieć, że od jakiegoś czasu na rynku dostępne są koszulki UV. Innowacyjna metoda wykorzystana w ich tworzeniu została opracowana przez polskich naukowców. Tego rodzaju ubrania chronią naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV. Sekret polega na bardzo gęstym utkaniu tkaniny i wpleceniu w nią dwutlenku tytanu, który odbija promienie słoneczne nie pozwalając im penetrować w głąb skóry. Poza tym materiał zawiera również nanocząsteczki pochłaniające promienie słoneczne. Koszulki UV łączą w sobie wygodę z nowoczesną metodą ochrony. Ważna informacja jest również taka, że materiał ten nie traci swoich właściwości w wodzie, ani po kolejnych praniach. Poza tym hamowanie rozwoju mikroorganizmów to dodatkowy atut tego rodzaju ubrań. Szybko też wysychają, łatwo je utrzymać w czystości, są przewiewne i wygodne. Jak widać ubrania UV mają wiele zalet, ale największa to praktycznie stuprocentowa ochrona przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy uwielbiamy aktywnie spędzać czas, a stosowanie kremów z filtrem nie zawsze jest komfortowe. W przyszłości pewnie większość ubrań będzie posiadała właściwości chroniące organizm przed słońcem. Póki co, warto mieć w swojej szafie tego rodzaju asortyment, szczególnie, że oferta na rynku jest tak duża, że każdy wybierze coś dla siebie. Jak widać nie musimy wybierać ochrony czy modnego wyglądu. Mamy dwa w jednym.

Podsumowanie.

Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo warto korzystać ze wszystkich dostępnych metod, zarówno tych sprawdzonych, jak i nowoczesnych potwierdzonych naukowo. Całe szczęście nie musimy uciekać przed słońcem, a jedynie pamiętać, żeby mądrze z niego korzystać no i stosować odpowiednie środki ochrony. Tutaj ogromną pomocą są ubrania UV, które warto mieć w swojej szafie i korzystać z nich, kiedy potrzebujemy ochrony przed słońcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *